Jaktprov Hare

 
Jaktprov 2010/2011
 
Pristagare 2010/2011 Schillerstvare

ppenklass prov (Hare) 1:a pris

Ajax S34453/2008 Anders Liderfelt, Eksj 120/52 Sn
Barry S23665/2009 Sven-Ivan Nilsson, Sveg 120/61 Barmark
Barry S23665/2009 Sven-Ivan Nilsson, Sveg 120/57 Barmark
Boss S27462/2006 Niclas Gunnarsson, rebro 120/56 Sn
Bronsgrdens Tindra S32388/2007 Peter & sa Johansson, Skellefte 120/53 Barmark
Fonnfjellbygdas Trixie S10392/2008 Fredrik Nordin, Offerdal 120/57 Sn
Gaps Midget S25531/2009 Gunnar Pamuk, Hammerdal 120/56 Barmark
Hsmyrens Tilda S45240/2008 Stefan Wikstrm, Plnge 120/55 Sn
Indra S46925/2006 Hans & Kristina Johansson, Sderkping 120/52 Sn
Klockarbergets Spela S36102/2006 Tore Wikstrm, Kalix 120/52 Sn
Klotrolles Vixie S38535/2006 Hans Sterner, Sala 120/57 Sn
Kbbaskogens Kirre S44231/2006 Karl-Erik Lindberg, Fagersta 120/58 Sn
Lngngens Raskens S31743/2007 Bruno Dahlstrm, Grnna 120/51 Sn
Lngngens Ticko S31744/2008 Ulf Ericsson, Fagersta 120/54 Sn
Lngngens Ticko S31744/2008 Ulf Ericsson, Fagersta 120/51 Sn
Morsmyrens Moa S47622/2003 Sigvard Mrk, Btskrsns 120/53 Sn
Morsmyrens Sally S36694/2007 Dan Hgglund, Bjurholm 120/53 Barmark
Morsmyrens Trix S36690/2007 K-G Fredriksson, Kalix 120/61 Sn
Sarro S43914/2008 Erland Jnsson, Gddede 120/60 Sn
Tremarkens Fix S51532/2007 Thomas Svensson, Lidkping 120/52 Sn
Tremarkens Jessi S51530/2007 Gustav Andersson, Mklinta 120/55 Sn
Tremarkens Tanja S51528/2007 Klas Trmark, Hammerdal 120/52 Sn
Tremarkens Tanja S51528/2007 Klas Trmark, Hammerdal 120/52 Sn
Dante (Rasvrd Schiller) AS46724/2005 Jan Persson, Vxtorp 120/54 Sn
Sandtorpets Steja (Rasvrd Schiller) AS46541/2006 Gun Sundell, Kristinehamn 120/55 Sn
Sandtorpets Steja (Rasvrd Schiller) AS46541/2006 Gun Sundell, Kristinehamn 120/58 Sn
Frostnattens Ropa S49243/2005 Mats Westman, Sidensj 120/53 Sn


ppenklass (Hare) 2:a pris

Lngngens Bella S31746/2007 Leif Pettersson, Grbo 91/52 Sn
Nelli S45011/2007 Ragnar Eriksson, Koppom 104/52 Sn
Tremarkens Jessi S51530/2007 Gustav Andersson, Mklinta 111/49 Sn
Sandtorpets Stej (Rasvrd Schiller) AS46539/2006 Tore Molin, nge 94/52 Barmark
Sandtorpets Stej (Rasvrd Schiller) AS46539/2006 Tore Molin, nge 101/51 Barmark
Morsmyrens Sally S36694/2007 Dan Hgglund, Bjurholm 110/52 Sn


ppenklass (Hare) 3:a pris

Axa S34451/2008 Fredric Elmersson, Kulltorp 52/54 Sn
Bronsgrdens Klinga S32389/2007 Kjell Andersson, Flarken 53/52 Barmark
Budbergets Emma S31218/2001 Eskil Johansson, Bygsiljum 47/50 Barmark
Frostnattens Ropa S49243/2005 Mats Westman, Sidensj 62/53 Sn
Hsmyrhedens Tilda S45240/2008 Stefan Wikstrm, Plng 53/58 Barmark
Kbbaskogens Kirre S44231/2006 Karl-Erik Lindberg, Fagersta 44/52 Barmark
Morsmyrens Tuffi S36691/2007 Kurt Mrk, Kalix 74/54 Sn
Nelli S45011/2007 Ragnar Eriksson, Koppom 42/54 Sn
Nelli S45011/2007 Ragnar Eriksson, Koppom 66/51 Sn



Elitklass prov (Hare) 1:a pris

Holmsjsens Cabina S41656/2003 Gte Andersson, Kge 120/54 83/53 Sn
Kia S21219/2004 Ulrik Lindgren, Robertsfors 120/52 120/54 Barmark
Klinton S21222/2004 Tage Hgglund, Bjurholm 85/56 120/57 Barmark



Elitklass prov (Hare) 2:a pris

Tremarkens Gill S54537/2006 Klas Trmark, Hammerdal 120/55 71/52 Sn/Barmark
Tremarkens Gill S54537/2006 Klas Trmark, Hammerdal 120/51 62/47 Sn
Iremarkens Racka (Rasvrd Schiller) AS55586/2006 Sven-ke Karlsson, Tjllmo 120/56 44/55 Barmark



Elitklass prov (Hare) 3:a pris

Budbergets Gia S41008/2003 Karl Schiller, Valbo 54/52 84/54 Barmark
Frostnattens Narr S48544/2001 Stefan Lundgren, Vetlanda 110/52 49/49 Barmark
Klinton S21222/2004 Tage Hgglund, Bjurholm 74/52 62/48 Sn
Sunnerns Piska S30286/2001 Klas Trmark, Hammerdal 91/49 54/50 Barmark
Sunnerns Prillan S30284/2001 Olle Dahlgren, Sjvik 120/52 32/20 Barmark
Iremarkens Racka (Rasvrd Schiller) AS55586/2006 Sven-ke Karlsson, Tjllmo 45/54 42/52 Barmark