Jaktprov Hare

 
Resultat 2009/2010
 

Pristagare 2009/2010 Schillerstvare

ppenklass prov (Hare) 1:a pris

Amber S37814/2004 Per Erik Gtesson, Edsbyn 120/55 Sn
Morsmyrens pia S47321/2003 Kurt Mrk, Kalix 120/55 Sn
Bronsgrdens Pilo S32385/2007 Mats Andersson, Flarken 120/49 Sn
Frostnattens Narr S48544/2001 Stefan Lundgren, Vetlanda 120/58 Barmark
Frostnattens Rytm S49248/2005 Gunnar Bengtsson, Harplinge 120/54 Barmark
Nelli S45011/2007 Ragnar Eriksson, Koppom 120/52 Sn
Sandtorpets Kane II S25158/2004 Jan Bckstrm, Stde 120/53 Barmark


ppenklass (Hare) 2:a pris

Brongsbckens Ticko S32062/2003 Reidar Bjrk, Gtene 100/55 Barmark
Brsgrds Dallas S36051/2007 Jorma Walmu, Ndinge 74/57 Sn
Klockarbergets Spela S36102/2006 Tore Wikstrm, Kalix-Nyborg 81/54 Sn


ppenklass (Hare) 3:a pris

Budbergets Emma S31218/2001 Eskil Johansson, Bygdsiljum 46/44 Sn
Kbbaskogens Kirre S44231/2006 Karl Erik Linberg, Fagersta 42/55 Barmark
Lvabyns Ebba S40041/2007 Malte Bengtsson, Slvesborg 62/54 Barmark
Nelli S45011/2007 Ragnar Eriksson, Koppom 46/54 Barmark
Sjnnens Hof S45349/2003 David Jansson, Gtene 49/54 Barmark
Tremarkens Gill S54537/2006 Klas Trmark, Hammerdal 120/49 Sn



Pristagare 2009/2010 Schillerstvare

Elitklass prov (Hare) 1:a pris

Rvuddens Eka S60431/2004 Rickard Khnke, lmhult 120/55 120/58 Sn
GYLTBOS SIGGE S32646/2002 Per-Erik Magnusson, stersund 120/58 120/58 Barmark
Kia S21219/2004 Ulrik Lindgren, Robertsfors 120/53 82/51 Sn

Elitklass prov (Hare) 2:a pris

Frostnattens Rytm S49248/2005 Gunnar Bengtsson, Harplinge 70/54 120/59 Sn
Rvuddens Eka S60431/2004 Rickard Khnke, lmhult 71/53 120/61 Sn
Sunnerns Prillan S30284/2001 Olle Dahlgren, Sjvik 91/53 106/56 Barmark
Iremarkens Tea (Rasvrd) AS00027/99 Bengt Gustafsson, Markaryd 59/53 120/59 Barmark


Elitklass prov (Hare) 3:a pris

Budbergets Enja S31214/2001 Bertil Hedlund, Leksand 60/46 85/50 Barmark/Sn
BUDBERGETS GIA S41008/2003 Karl Schiller, Valbo 82/49 44/53 Barmark
Grsbergets Lina S37631/2002 Bernt Eriksson, Linghed 21/22 120/59 Barmark
Klinton S30284/94 Tage Hgglund, Bjurholm 120/61 11/22 Barmark
Klinton S30284/94 Tage Hgglund, Bjurholm 24/23 120/55 Barmark/Sn
Sjnnens Hof S45349/2003 David Jansson, Gtene 58/55 56/54 Barmark
Sjnnens Hof S45349/2003 David Jansson, Gtene 9/21 120/53 Barmark
Iremarkens Racka (Rasvrd) AS55586/2006 Sven-ke Karlsson, Tjllmo 120/57 26/24 Barmark
Olufslunds Birdi (Rasvrd) AS00007/99 Kjell Jackobsson, Askersund 41/51 61/54 Barmark


 
Hsten 2010 007.JPG
Nelli p slag, g Ragnar Eriksson, Koppom
 
Luffe.jpg
Frostnattens Narr vilar ut efter jakt, gare Stefan Lundgren Vetlanda